Portrety lektorów

Lektorzy (polscy lektorzy i Native Speakers)

Przy zatrudnianiu lektora do naszej szkoły angielskiego obok odpowiednich kwalifikacji najważniejszym czynnikiem jest jego osobowość i umiejętność pracy w zespole. Liczy się nie tylko poparta dokumentami i certfikatami wiedza, ale umiejętność jej przekazania, kreatywność oraz przyjazna, choć wymagająca postawa wobec słuchaczy.

Proces rekrutacji lektorów w English For You

  • dyplom ukończenia wyższej uczelni (Filologia Angielska, Neofilologia, Lingwistyka Stosowana, Amerykanistyka, Kolegium Nauczycielskie)
  • rozmowa kwalifikacyjna z metodykiem
  • pisemny i ustny test umiejętności
  • lekcje obserwacyjne
  • lekcje próbne na różnych poziomach zaawansowania

Przy podejmowaniu ostatecznej decyzji o zatrudnieniu lektora ważnym czynnikiem jest również opinia słuchaczy.

Istotą doskonalenia pracy lektora obok prowadzenia zajęć ze słuchaczami, jest udział w panelach dyskusyjnych  oraz opracowywanie programów autorskich. Ponadto nasi lektorzy regularnie uczestniczą w konferencjach i szkoleniach, organizowanych między innymi przez wydawnictwa Oxford, Longman czy Cambridge. Podczas zajęć systematycznie przeprowadzane są wizytacje metodyczne, połączone z ankietami wśród słuchaczy.

Polscy lektorzy i Native Speaker's współpracują ze sobą w oparciu o system dualny.


Beata KamińskaUczę języka angielskiego już od dziesięciu lat i za każdym razem sprawia mi to ogromną przyjemność. Uwielbiam zajęcia z dziećmi, bo te zarażają mnie swoją niewinnością, chociaż lekcje z dorosłymi pozwalają na mój wewnętrzny rozwój oraz nawiązanie ciekawych znajomości. Chętnie sama uczę się języków obcych, bo zawsze obok umiejętności w komunikacji mam możliwość wymiany poglądów na wiele ciekawych tematów z innymi ludźmi. W tym miejscu nie mogę nie wspomnieć, że bardzo lubię grać w scrabble angielskie, dzięki czemu nie tylko dobrze się bawię, ale również miło spędzam czas ze swoimi przyjaciółmi.

Kocham muzykę, a moje zainteresowania nie ograniczają się tylko do jednego gatunku. To już zależy od mojego nastroju, aury, jaka za oknem panuje oraz towarzystwa, w jakim muzyki słucham. Niemniej jednak, na pierwszym miejscu jest rock, choć nie ukrywam że interesuje się również muzyką alternatywną, metalem, grunge oraz reggae. Kolekcjonuję płyty, prasę muzyczną, a kiedy tylko nadarza się okazja chodzę na koncerty.

Kiedy mam dosyć miasta i jego zgiełku uciekam w góry, chłonę ich majestat i wędrując przed siebie, cieszę się obcowaniem z naturą i wbrew pozorom odpoczywam.


Patrycja Jeziorek

Warszawianka z urodzenia (mam dowód !!!), po 5 latach studiów filologicznych na Uniwersytecie Warszawskim trafiłam do English For You i tak mi zostało. Chyba mi tu dobrze po prostu, bo już mija szósty rok, od kiedy ze szkołą współpracuję. Czerpię satysfakcję z tego co robię i mam nadzieję, że moi uczniowie są zadowoleni ze swoich osiągnięć i naszej wspólnej pracy. Dlaczego uczę? Bo pozwoliło mi to przełamać moją wrodzoną nieśmiałość, z którą zmagam się w pewnych sytuacjach do dziś. Bo daje mi to szansę na poznanie wielu ludzi, których nigdy nie spotkałabym siedząc za biurkiem. Bo dzięki temu mogę dzielić się z innymi moją pasją – językiem angielskim i zapoznawać ich z kulturą krajów, w których ten język dominuje.

W ramach rozwoju zawodowego English For You umożliwia mi szkolenie na egzaminatora TELC – uczenie mi już nie wystarcza, teraz pora na poważniejsze wyzwania.

Prywatnie: młoda ciałem i duchem, metryką troszkę mniej; wiecznie wolna, ale w związku od niepamiętnych czasów. Od stycznia 2008 matka ‘motoróweczki’ o imieniu Natalka (motorek w pieluszce już w 10 miesiącu popchnął ją do samodzielnego przemierzania świata). Motoróweczka do tego stopnia przysłoniła mi świat, że gdyby nie praca, zostałabym pewnie kurą domową (i to bez wyrzutów sumienia). No, gdybym jeszcze tylko umiała gotować i nie kochała uczyć...

Co lubię? Kulturę brytyjską w jej wszelkich przejawach, w którą zagłębić się mogę w moim ukochanym Londynie (mimo, że dużo tam ostatnio Polaków), książki Johna Grishama i Joanny Chmielewskiej, dobre filmy (czyli te bez ‘mordobicia’), wpadającą w ucho muzykę (nie nie, nie disco polo), pyszne jedzenie (wiem, wiem, nie widać) i surfing po Internecie. No i swoich uczniów, oczywiście... Bez dwóch zdań kocham moją rodzinę, bo dzięki niej zmagam się z szarością życia i jego przyziemnymi problemami. Mogę liczyć na swojego mężczyznę, a moje dziecko codziennie przekonuje mnie, że słusznie się na tym świecie pojawiło.

Czego nie lubię? Zbyt krótkich nocy, niskich temperatur, wirusów komputerowych, debetu na koncie, konia Joli Rutowicz i ... pisania o sobie.


Magda Sprysak

Jestem absolwentką Kolegium Nauczycielskiego w Kielcach i odkąd pamiętam zawsze chciałam studiować anglistykę i nic innego. Uwielbiam uczyć innych tego pięknego języka, daje mi to ogromną satysfakcję oraz motywację do dalszego udoskonalania siebie.

Z natury jestem osobą pogodną, szczerą i otwartą. Zawsze staram się pomagać tym którzy mają jakieś problemy.

Poza angielskim, który kocham, interesuję się muzyką, słucham różnorodnych gatunków, takich jak muzyka klasyczna, rock, pop czy muzyka z musicali. Chociaż ostatnio zaczęłam się interesować się muzyką śpiewaną nie tylko po angielsku, ale również po japońsku czy hiszpańsku. To prowadzi do mojego kolejnego zainteresowania jakim jest japońska animacja. W przyszłości chciałabym odwiedzić Japonię oraz nauczyć się tego języka.

Uwielbiam również czytać książki. Gdy czytam zapominam o całym świecie i mogłabym czytać całymi dniami. Pozwalają mi one oderwać się od dnia codziennego i zapomnienia o troskach. Znajomość języka angielskiego daje mi możliwość czytania książek w oryginale, a więc nieustannego rozwijania słownictwa oraz przede wszystkim ogromną przyjemność.


Kamila TurekJestem realistką optymistycznie nastawioną do świata. Praca z ludzmi daje mi dużą satysfakcję, ale cenię ją też za to że jest wymagająca, nieprzewidywalna i umożliwia ciągły rozwój. Cieszę się, że mam możliwość dzielenia się  tym, co naprawdę lubię i mnie pasjonuje  - językiem angielskim  oraz kulturą krajów, w których jest on używany.
Wierzę w teorię, iż znajomość języków obcych pozwala nam odkryć nowe cechy osobowości, dlatego uczę się też uporządkowanego niemieckiego i spontanicznego włoskiego.
Wolny czas lubię spędzać na długich rozmowach przy pysznej herbacie z moimi przyjaciółmi, czytając książki lub oglądając filmy. Moim marzeniem jest malutki domek w słonecznej Toskanii, gdzie mogłabym uciec na czas jesiennych szarug oraz podróż do magicznych Indii.Marta Swora


Jako typowa humanistka, interesuję się wszystkim po trochu i nic co ludzkie nie jest mi obce. Moje główne zainteresowania, oprócz języków obcych, to psychologia, muzyka, literatura oraz film, a szczególnie filmowe adaptacje dzieł literackich.

 Ciekawi mnie kultura i literatura średniowieczna oraz odniesienia do niej we współczesnej literaturze i filmach z gatunku fantasy i science-fiction. Fascynuje mnie także kultura Wielkiej Brytanii oraz kultura japońska, niezwykle barwna i tak różna od naszej.

Praca w English For You daje mi dużo satysfakcji, ponieważ pozwala mi pomagać innym w odkrywaniu piękna języka angielskiego oraz krajów, w których jest on używany.


Jusyna Borsuk

Wybrałam filologię angielską, gdyż kultura, lub dokładniej, literatura, anglosaska była mi bliska właściwie od lat dziecięcych. Czytanie takich książek jak Ania z Zielonego Wzgórza Lucy Maud Montgomery, czy Małe kobietki Louisy May Alcott pochłaniały mnie bez reszty. Czasy liceum to na przykład Jane Austen czy Emily Bronte czytane jeszcze wtedy w przekładach by później na studiach zamienić się w Ralpha Waldo Emersona, Emily Dickinson i innych pisarzy, poetów czy myślicieli czytanych już w oryginale, w języku angielskim, który zawsze lubiłam za melodyjność, miękkość i logikę. Na studiach zafascynowała mnie kultura amerykańska. Swoją pracę licencjacką a potem magisterską poświęciłam właśnie realiom życia w USA. Kulturę amerykańską chciałabym jeszcze zgłębić studiując amerykanistykę. To plan. A marzenie to zwiedzić USA od wschodniego do zachodniego wybrzeża.

No ale jeśli muzyka to brytyjska. Freddy Mercury, Genesis, U2, Coldplay, David Gray, the Verve; właściwie ze wszystkich festiwali świata mógłby zostać ten z Glastonbury i świat nie byłby uboższy. Brytyjski rock na dzień a na spokojny wieczór Enya, bo przenosi mnie w krainę łagodności i śpiewa o deszczu, niebie, trawie, morzu, czyli słowem i głosem maluje piękne brytyjskie krajobrazy. Kocha język angielski i wyszukuje piękne słowa, którym grozi zapomnienie. I w jej muzyce jest dużo przestrzeni.

A gdzie jeszcze szukam przestrzeni? Chociaż jestem domatorką lubię wyjeżdżać ale od wielkich wypraw w nieznane wolę znajome miejsca, gdzie, chociaż daleko, czuję się jak w domu. Jednym z takich miejsc jest Jastarnia na Helu, która urzeka mnie kameralnością. No i miasteczka Podlasia, z którego pochodzę. Lubię też atmosferę miast: Warszawa nie jest taka zła, gdy się wie, gdzie można wypić dobrą czekoladę; Kraków ma dużo świetnych księgarń i kilka dobrych, tanich kin a Londyn jest bardzo przyjazny. Chciałabym zobaczyć Nowy Orlean i Nowy Jork, ukochane miasto mojego ulubionego reżysera Woodiego Allena, geniusza sarkazmu.

Oprócz filmów Allena, lubię filmy kostiumowe: Wiek niewinności, Powrót do Howards End, Przeminęło z wiatrem, Okruchy dnia, Piknik pod Wiszącą Skałą.


Marlena Buta

Jestem osobą bardzo otwartą. Wierzę, iż język angielski pozwala na poznawanie i nawiązywanie kontaktów z interesującymi ludźmi na całym świecie, dlatego właśnie wybrałam go jako kierunek moich studiów na Akademii Podlaskiej w Siedlcach. Po zakończeniu edukacji spędziłam kilka lat w Anglii, poznając tamtejszą kulturę i zwyczaje. Po powrocie do ojczyzny rozpoczęłam moja współpracę z English For You.

Moją wielką pasją są filmy, gdybym miała czas i możliwości nie wychodziłabym z kina. Uwielbiam obrazy Charliego Chaplina, Giuseppe Tornatore i Gusa Van Santa. Jak większość ludzi kocham muzykę i ciężko byłoby mi wyobrazić sobie życie bez niej, do grona moich ulubionych wykonawców należą, między innymi Red Hot Chili Peppers, Arcade Fire, The National i Elliott Smith. Poza tym w wolnych chwilach lubię czytać, mój gust literacki jest dość eklektyczny, toteż oprócz Grishama nie jestem tutaj w stanie wymienić innych ulubionych autorów. Największą przyjemność sprawia mi natomiast czas spędzany z przyjaciółmi. Bardzo lubię mieć kontakt z ludźmi, dlatego szczerze cieszy mnie wykonywanie zawodu nauczyciela.


 Paulina Królak


 

To co sprawia mi największą przyjemność, to podróże. Uwielbiam poznawać nowych ludzi oraz ich kulturę. Uważam, że podróże rozwijają i uczą otwartości, pozwalają na zawarcie przyjaźni na całe życie. Największe wrażenie dotychczas zrobiły na mnie Wyspy Zielonego Przylądka oraz Azory. Przez kilka miesięcy mieszkałam również w Hiszpanii, było to bardzo ciekawe doświadczenie, które wiele mnie nauczyło!

Oprócz podróży uwielbiam także uczyć się języków obcych. Jak na razie udało mi się poznać angielski, hiszpański oraz niemiecki. W przyszłości chciałabym nauczyć się jeszcze j. portugalskiego.
 
Swoją przygodę z English For You rozpoczęłam stosunkowo niedawno, jednak praca ta sprawia mi wiele przyjemności ze względu na przemiłą atmosferę i zgrany zespół.


Anna Żukowska

 
Wiedziona ciekawością i chęcią poznawania innych ludzi, postanowiłam nie tylko sama się uczyć ale też nauczać. Znajomość języków obcych daje mi możliwość wewnętrznego rozwoju, pozwala na kontakt z ludźmi z innych kultur, otwiera dostęp do oryginalnych tekstów literackich.

 

Oprócz angielskiego, posługuję się też językami włoskim oraz francuskim. Moją pasją są podróże, na razie ograniczone do krajów europejskich. Chętnie wędruję również po galeriach i muzeach w poszukiwaniu estetycznych wrażeń. Moje muzyczne zainteresowania są różnorodne – od muzyki klasycznej, przez trip-hop po muzykę rockową. Lubię aktywne życie, listę inspiracji pozostawiam wciąż otwartą. Spotkania z moimi uczniami z pewnością ją poszerzą. Do zobaczenia na zajęciach w English For You


Kinga MichalikW wolnych chwilach uwielbiam oglądać filmy, najbardziej trafiają do mnie dramaty, ze względu na treść i przemyślenia jakie ze sobą niosą.
Moją pasją jest także muzyka. Uwielbiam odkrywać nieznanych mi wcześniej wykonawców, słuchać tekstów piosenek, zachwycać się brzmieniem wokalu i instrumentów.
Jednak to co najbardziej kocham w muzyce to występy ‘na żywo’. Te, które
zrobiły na mnie największe wrażenie ostatnimi czasy, to koncerty na trasie Męskiego Grania 2014, oraz koncert Esperanza na festiwalu Solidarity of Arts.


Karol KobylińskiOd zawsze lubiłem uczyć się języków; przygodę z English for You zacząłem jeszcze w gimnazjum, wtedy jako uczeń. Teraz z kolei czerpię ogromną satysfakcję z dzielenia się wiedzą z innymi.

Jestem absolwentem Kolegium Nauczycielskiego Uniwersytetu Warszawskiego. Zdecydowałem się na zawód nauczyciela, ponieważ uwielbiam mieć kontakt z ludźmi, a ponadto wierzę, że uczenie innych pozwala na nieustające poszerzanie własnych horyzontów.

Jestem osobą bardzo aktywną i oprócz zdolności intelektualnych chętnie rozwijam również o sprawność fizyczną trenując sporty walki (judo oraz brazylijskie jiu jitsu), chętnie jeżdżę na rowerze, a także chodzę na spacery po lesie.
W wolnym czasie gram na gitarze oraz słucham muzyki. W szczególności lubię progresywnego rocka, zarówno tego klasycznego (jak Pink Floyd czy Genesis) jak i bardziej nowoczesnego (jak np. Dream Theater albo świetny polski Riverside). Nie pogardzę również dobrą książką, zwłaszcza z gatunku szeroko pojętej fantastyki.


Milena Wójcicka

Najbardziej lubię w języku angielskim to , że otwiera tak wiele drzwi i że jest po prostu użyteczny. W dzisiejszym świecie angielski jest praktycznie wszechobecny i dzięki temu możemy na przykład bezstresowo podróżować czy rozmawiać z ludźmi z różnych zakątków świata, bo nie spotkałam jeszcze osoby, która chociaż kilku podstawowych słów w tym języku nie zna.

Oprócz języka angielskiego od zawsze interesuję się historią II wojny światowej, a w szczególności historią Warszawy, bo jestem warszawianką. Uwielbiam też wyjazdy nad nasze polskie morze, w szczególności z jakimś dobrym kryminałem w walizce. Jestem ogromną fanką Harlana Cobena.

Dzięki pracy w English For You mogę robić to co lubię czyli po prosto uczyć, a także spotykać cały czas nowych i ciekawych ludzi na swojej drodze.

.