Rodzaje kursów


Kursy językowe prowadzone są w dwóch lokalizacjach w Centrum i na Pradze Południe lub w formie online - słuchacz ma możliwość wyboru formy zajęć.

Zostaliśmy Laureatem ORŁÓW KSZTAŁCENIA w 2020 roku, ORŁÓW EDUKACJI w 2021 oraz ZŁOTYCH ORŁÓW KSZTAŁCENIA, prestiżowych wyróżnień osiągniętych na podstawie rankingów i licznych pozytywnych opinii na temat naszej szkoły. Uzyskany wynik - 9,6/10pkt świadczy o najwyższej jakości naszych kursów języka angielskiego. Należymy do elitarnej grupy najlepszych przedsiębiorstw branży Kształcenia w Polsce.Zajęcia są prowadzone stacjonarnie lub online - słuchacz ma możliwość wyboru formy zajęć


Szkoła językowa English For You w Warszawie oferuje różne rodzaje kursów językowych, nauka angielskiego prowadzona jest systemem dualnym (metoda nastawiona na komunikację i przełamywanie barier w mówieniu) – w każdej grupie dwóch lektorów, lektor od gramatyki i Native Speaker (osoba pochodząca z kraju anglojęzycznego).

Kursy językowe ogólne – zajęcia odbywają się w systemie dualnym . Lektor realizuje program dostosowany do odpowiedniego poziomu zaawansowania grupy, realizuje zagadnienia gramatyczne i leksykalne oraz buduje bazę do konwersacji. Native Speaker (lektor anglojęzyczny) odpowiada za część konwersacyjną, pobudza słuchaczy do mówienia i poprawia ich błędy w wymowie. Zrównoważony podział materiału kursu językowego sprawia, że słuchacze rozwijają umiejętności komunikacyjne i przełamują bariery w mówieniu. Jednocześnie wykorzystują w praktyce wiedzę z zakresu gramatyki, posługując się pełnymi zdaniami. Kursy językowe w naszych szkołach na terenie Warszawy realizujemy na wszystkich poziomach zaawansowania.

 

Kursy konwersacyjne/autorskie– są to kursy językowe również prowadzone systemem dualnym, ale wyraźny nacisk położony został na rozwój umiejętności komunikacyjnych, gdzie słuchacze swobodnie wykorzystują zasady gramatyczne w komunikacji. Celem  takiego kursu językowego jest rozwijanie słownictwa, poprzez czytanie trudnych pod względem leksykalnym tekstów oraz dążenie do swobodnej komunikacji i posługiwanie się językiem bogatym w zwroty idiomatyczne oraz skomplikowane słowa. Zadanie lektora jest w tym wypadku ograniczone do realizacji skomplikowanych zadań gramatycznych, jak np. budowanie zdań wielokrotnie złożonych oraz opracowywania z grupą tekstów. Przewagę stanowi Native Speaker, który kieruje panelem dyskusyjnym.

 

 

Kursy egzaminacyjne - zajęcia odbywają się w systemie dualnym , a program zajęć oraz proporcje udziału lektora i Native Speake'ra jest dostosowany do wymogów egzaminów, do których słuchacze są przygotowywani. W English For You przygotowujemy do egzaminów unijnych TELC oraz egzaminów  FCE oraz CAE, a także do MATURY podstawowej i rozszerzonej. W trakcie każdego kursu egzaminacyjnego realizowane są przykładowe testy egzaminacyjne z poprzednich lat oraz przeprowadzany jest egzamin próbny.

 

Kursy językowe dla dzieci oraz młodzieży  - zajęcia odbywają się w systemie dualnym. Kryterium przydziału do grupy obok poziomu zaawansowania jest wiek słuchacza. W grupach młodzieżowych programy nauczania przewidują przygotowanie do  egzaminu ósmoklasisty oraz matury


Do każdego typu kursu językowego słuchacze English For You otrzymują pakiet DODATKOWYCH KONWERSACJI.

Tablice interaktywne wykorzystywane są jako nowoczesne uzupełnienie naszych kursów.
Odpowiednią atmosferę prowadzonych zajęć zapewniamy stosując podział wiekowy grup. Uczymy dzieci, młodzież i dorosłych.Długość kursu i intensywność zajęć


semestr jesienny
wrzesień/pazdziernik - styczeń

semestr wiosenny
luty - czerwiec

Ze względu na duży wybór opcji, intensywność oraz terminy zajęć ustalane są na bezpłatnej konsultacji językowej. 


Wielkość grup

Dopasowując się do wciąż rosnących potrzeb naszych słuchaczy stworzyliśmy kilka rodzajów grup.

Najkorzystniejszym i najczęściej wybieranym przez słuchaczy English For You  wariantem jest:

- opcja “COMFORT”, czyli grupa 3-7 osobowa, która zapewnia doskonały kontakt z lektorem, dużą efektywność oraz możliwość wykreowania przyjaznej atmosfery i więzi pomiędzy uczestnikami kursu za rozsądną, niewygórowaną cenę.


Dla indywidualistów oraz osób zainteresowanych nauką języka specjalistycznego proponujemy opcje dodatkowe:
- grupa 3-4-osobowa
- grupa 2-osobowa
- lekcje indywidualne

Słuchacze English For You otrzymują również pakiet DODATKOWYCH KONWERSACJI , którego wielkość zależy od intensywności zajęć i wielkości grupy.

Więcej szczegółów na temat systemu dualnego znajdziesz w  zakładace metody nauczania English For You.