Rodzaje kursów


Kursy językowe prowadzone są w dwóch lokalizacjach w Centrum i na Pradze Południe lub w formie online - słuchacz ma możliwość wyboru formy zajęć.

Zostaliśmy Laureatem ORŁÓW KSZTAŁCENIA w 2020 roku, ORŁÓW EDUKACJI w 2021 oraz ZŁOTYCH ORŁÓW KSZTAŁCENIA, prestiżowych wyróżnień osiągniętych na podstawie rankingów i licznych pozytywnych opinii na temat naszej szkoły. Uzyskany wynik - 9,6/10pkt świadczy o najwyższej jakości naszych kursów języka angielskiego. Należymy do elitarnej grupy najlepszych przedsiębiorstw branży Kształcenia w Polsce.
Szkoła językowa English For You w Warszawie oferuje różne rodzaje kursów językowych, nauka angielskiego prowadzona jest systemem dualnym (metoda nastawiona na komunikację i przełamywanie barier w mówieniu) – w każdej grupie dwóch lektorów, polski i Native Speaker (osoba pochodząca z kraju anglojęzycznego).

Kursy językowe ogólne – zajęcia odbywają się w systemie dualnym . Polski lektor realizuje program dostosowany do odpowiedniego poziomu zaawansowania grupy, realizuje zagadnienia gramatyczne i leksykalne oraz buduje bazę do konwersacji. Native Speaker (lektor anglojęzyczny) odpowiada za część konwersacyjną, pobudza słuchaczy do mówienia i poprawia ich błędy w wymowie. Zrównoważony podział materiału kursu językowego sprawia, że słuchacze rozwijają umiejętności komunikacyjne i przełamują bariery w mówieniu. Jednocześnie wykorzystują w praktyce wiedzę z zakresu gramatyki, posługując się pełnymi zdaniami. Kursy językowe w naszych szkołach na terenie Warszawy realizujemy na wszystkich poziomach zaawansowania.

 

Kursy konwersacyjne/autorskie– są to kursy językowe również prowadzone systemem dualnym, ale wyraźny nacisk położony został na rozwój umiejętności komunikacyjnych, gdzie słuchacze swobodnie wykorzystują zasady gramatyczne w komunikacji. Celem  takiego kursu językowego jest rozwijanie słownictwa, poprzez czytanie trudnych pod względem leksykalnym tekstów oraz dążenie do swobodnej komunikacji i posługiwanie się językiem bogatym w zwroty idiomatyczne oraz skomplikowane słowa. Zadanie polskiego lektora jest w tym wypadku ograniczone do realizacji skomplikowanych zadań gramatycznych, jak np. budowanie zdań wielokrotnie złożonych oraz opracowywania z grupą tekstów. Przewagę stanowi Native Speaker, który kieruje panelem dyskusyjnym.

 

 

Kursy egzaminacyjne - zajęcia odbywają się w systemie dualnym , a program zajęć oraz proporcje udziału polskiego lektora i Native Speake'ra jest dostosowany do wymogów egzaminów, do których słuchacze są przygotowywani. W English For You przygotowujemy do egzaminów unijnych TELC oraz egzaminów  FCE oraz CAE, a także do MATURY podstawowej i rozszerzonej. W trakcie każdego kursu egzaminacyjnego realizowane są przykładowe testy egzaminacyjne z poprzednich lat oraz przeprowadzany jest egzamin próbny.

 

Kursy językowe dla dzieci oraz młodzieży  - zajęcia odbywają się w systemie dualnym. Kryterium przydziału do grupy obok poziomu zaawansowania jest wiek słuchacza. W grupach młodzieżowych programy nauczania przewidują przygotowanie do  egzaminu ósmoklasisty oraz matury


Do każdego typu kursu językowego słuchacze English For You otrzymują pakiet DODATKOWYCH KONWERSACJI , w naszym Klubie Dyskusyjnym

Tablice interaktywne wykorzystywane są jako nowoczesne uzupełnienie naszych kursów.
Odpowiednią atmosferę prowadzonych zajęć zapewniamy stosując podział wiekowy grup. Uczymy dzieci, młodzież i dorosłych.Długość kursu i intensywność zajęć


semestr jesienny
wrzesień/pazdziernik - styczeń

semestr wiosenny
luty - czerwiec

Ze względu na duży wybór opcji, intensywność oraz terminy zajęć ustalane są na bezpłatnej konsultacji językowej. 

Zajęcia odbywają się:
- od poniedziałku do piątku w godzinach: 7.00-21.30
- w soboty w godzinach: 10.00-17.00


Wielkość grup

Dopasowując się do wciąż rosnących potrzeb naszych słuchaczy stworzyliśmy kilka rodzajów grup.

Najkorzystniejszym i najczęściej wybieranym przez słuchaczy English For You  wariantem jest:

- opcja “COMFORT”, czyli grupa 3-7 osobowa, która zapewnia doskonały kontakt z lektorem, dużą efektywność oraz możliwość wykreowania przyjaznej atmosfery i więzi pomiędzy uczestnikami kursu za rozsądną, niewygórowaną cenę.


Dla indywidualistów oraz osób zainteresowanych nauką języka specjalistycznego proponujemy opcje dodatkowe:
- grupa 3-4-osobowa
- grupa 2-osobowa
- lekcje indywidualne

Słuchacze English For You otrzymują również pakiet DODATKOWYCH KONWERSACJI , którego wielkość zależy od intensywności zajęć i wielkości grupy.

Więcej szczegółów na temat systemu dualnego znajdziesz w  zakładace metody nauczania English For You.